ارومیه

نتیجه سفر به ارومیه رو درچند مورد برایتان می گویم شاید به درد کسی بخورد.

1- ازجاده پل روی دریاچه که حالا به کویر تبدیل شده می گذرید، هم خنده تان می گیرد هم گریه.هیچ پلی توی جهان چنین قابلیتی ندارد.پل را ساخته اند که مسافران از روی این جاده عبورکنند و زیبایی دریاچه را ببینند و حض ببرندواما دوطرف ان را با دیوار سنگی مسدود کرده اند که یک وقت از روی ماه دریاچه ان وقت ها که زنده و سالم بود،چیزی معلوم نشود.

2- درسفر به ارومیه از کلیسای ننه مریم(به زبان خودمانی) یا کلیسای حضرت مریم دیدن کنید.می گویند ازقدیمی ترین کلیساهای ایران و جهان است.این کلیسا را همان سه موبد یا دانشمند که درفیلم حضرت می گویند،هردوهزار سال یک بار درجهان ستاره ای ظهور می کند...  بعد از ایمان اوردن به دین مسیح روی یک اتشکده ساخته اند.

3- درکوچه بنای سه گنبد یک خانه زیبا هست ان راببینید انگاری که رفته اید خارج.

4- درارومیه فالوده نخورید چون بلد نیستند فالوده خوب درست کنند و اصلا خوشمزه نیست.

5- رستوران" گون ای "نروید چون به جای کباب بره ،کباب گاو کهن سال برایتان روی میز می گدارند.

6- اگر هوس کردید و به "بند "رفتید که یک جایی مثل دربند هست و انصافا جاده زیبایی دارد و  خوش اب و هواست ،از رستوران "دنرترکیه ای"غذا نگیرید چون کم فروش هستند و پرس دونفره شان اندازه یک نفرهم نمی شود.

7- حتما از ارومیه گوجه فرنگی ،کشمش و میوه بخرید.گوجه هایشان حرف ندارد و میوه هایشان ارزان است.

8-حلوای زعفرانی و زنجبیلی ارومیه عالی است و نقلش هم که معروف است.

9- بازار ارومیه ازنظر معماری مثل بازار تهران است البته خیلی کوچکتر و ازنظر جنس، پارچه های خیلی زیاد مخصوصا پارچه کردی و طلاهای بزرگ و سنگین دارد.

10-بیشتر از دوروز درارومیه نمانید اگرقصد پاساژگردی و خرید ندارید.

11-نقشه شهر را همراه خود داشته باشید.

/ 4 نظر / 12 بازدید
shirin

واااااااااااااااااای لورا تو اومدی ارومیه و من الان دارم متوجه میشم [گریه] اون رستوران هم که گفتی راس میگی غذاهاش خوب نیس ..راستش ما فالوده خونگی میخوریم همیشه و من نمیدونستم فالوده های بیرون خوب نیستن ..کاش از باغات اطراف ارومیه هم مینوشتی و ویلاهایی که تو شون ساخته شده ...عکس این خونه ایی که گذاشتی در مقابل اون ویلاها خیلی معمولیه ..خیابون استادان و دانشکده رفتین ؟ راس میگی اینجا مراکز خرید چندانی نداره اینجا فقط به درد طبیعت گردی میخوره.. داخل شهر چیزی نداره البته پارک های بزرگ و خوبی داره ولی خب به پارک های تهران نمیرسه از لحاظ بزرگی و بعضی امکانات ..چون اینجا یه شهر مرزی هس و عمدا نمیذارن رشد کنه که اگه جنگی بشه ما در تیررس دشمن میشیم و زحمت های آقایون به هدر میره اگه به عمران و ابادانی اینجا اهمیت بدن . اگه قصد طبیع گردی دارین (به جز دریا دیدن البته )یک هفته کمه برای دیدن طبیعت بکر و زیبای اطراف ارومیه ما خودمون هم از رو پل رد میشیم بغض میکنیم ولعنت میفرستیم به اونایی که عمدا دارن این دریا رو خشک میکنن و راه آب هایی رو که میریزه به اینجا رو بستن و هزار تا خرابکاری دیگه .. مرسی که از شهر من نوشتی ولی

خاموش

عزیزم به شهرمون خوش اومدی. ولی خب خیلی جاهای بدی رفتی. واقعا خونه ای که عکسشو گذاشتی کلبه محقریه در برابر ویلاهای باغای اطراف و کاخهایی که توی خیابان دانشکده هست. رستوران گون آی هم یه رستوران درجه سه هست و طبیعیه که غذاش خوب نباشه. فالوده ارومیه هم عااالیه و شاید به ذایقه شما جور نبوده. ولی خیلی بی تجربه ای لورای عزیز. هیچ وقت از غذای مردم یک شهر بدگویی نکن و وقتی مطمئن نیستی سفرت درست بوده یا نه حکم برای بقیه صادر نکن. چرا که اگه امکانات خوبی داشتی به قول دوستمون شیرین یک هفته هم زمان خیییلی کمی برای بازدید از ارومیه است... بسیار سفر باید تا پخته شود خامی... موفق و خوشبخت باشی...[قلب]

مهین

غذاهای رستوران میلاد واقعا محشره . درست بغل رستوران گون آی

مهین

غذاهای رستوران میلاد واقعا محشره . درست بغل رستوران گون آی