خانم لورا


اینجا جزیره ناشناخته منه!

ژله رنگین کمان

برای تلطیف اوضاع امروز یک پست دسر پزی داریم.چون علاقه ی زیادی به ساندویچ ساز دارم،تگ پست های آشپزی ساندویچ سازهنیشخند

من هر چی ژله رنگین کمان دیدم ،با بستنی خالی درست شده که خوب خیلی از افراد ژله بستنی دوست ندارن.این دستور ابتکار خودمه که البته به خوشگلی ژله اصلی نیست اما خوشمزه تره.

عکس و طرز تهیه در ادامه مطلب


مواد لازم برای کرم:

سه لیوان شیر

نصف لیوان شکر

3قاشق غذاخوری پودر ژلاتین

2قاشق غذاخوری خامه

1لیوان بستنی وانیلی

ابتدا ژلاتین را روی آب سرد می پاشیم بعد روی بخار آب می گذاریم تا درآن حل شده و شفاف شود. با  چنگال آرام هم بزنید تا خوب حل بشه.

شیر رو می گذاریم تا کمی داغ شود بعد شکرو بستنی و ژلاتین و خامه را اضافه می کنیم و هم می زنیم تا یکدست بشه.بعد صبر می کنیم تا یکی دوتا جوش بزند.بعد از روی گاز برمی داریم تا خنک شود.هر چند دقیقه هم بزنید تا نبندد.

ژله های لازم:

لیمو(سبز)

بلوبری(آبی)

موز(زرد)

توت فرنگی(قرمز)

هلو(گلبهی)

حالا اگر وقت به اندازه کافی دارید،دوسوم ژله را در یک لیوان آب داغ حل کنید .بگذارید روی بخار آب تا خوب شفاف شود بعد آن را درقالب بریزید.در فریزربگذارید. 20 دقیقه صبر کنید تا خوب ببندد.بعد باقی پودر را با سه چهارم لیوان از کرم مخلوط کنید و اگر خوب خنک شده بود،روی ژله برزید و در فریزر بگذارید تا خوب ببندد.در فاصله ای که یک لایه دارد می بندد،لایه بعدی را درست کنید تا هم در وقتتان صرفه جویی شود هم خنک شود.به همین ترتین همه لایه ها آماده می شود.

اگر وقت ندارید،کل ژله را با یک لیوان آب سرد مخلوط کنید و به جای آب داغ ،سه چهارم لیوان کرم بریزید.خوب مخلوط کنید تا یکدست شود.بعد 20 دقیقه بگذارید در فریزیر تا ببندد و سپس لایه بعد.

من وقت نداشتم مثل روش دوم درست کردم.اگر وقت کافی داشته باشد خوشرنگ تر و خوشگل تر می شود.

ژله رنگین کمان با کرم

 

   + لورا - ٤:٤٤ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۳٩٢/۳/۱۱