خانم لورا


اینجا جزیره ناشناخته منه!

راهنمای خرید جهیزیه - آشپزخانه - ظروف 1

در این قسمت به ظروف غذا خوری و پذیرایی می پردازم.

با توجه به رنگی که می خواستیم برای آشپزخانه انتخاب کنیم،ظرف هایمان را هم انتخاب می کنیم.به نظرم برای وسایل دم دستی رنگ های شاد انتخاب کنید خیلی بهتره چون نباید از استفاده آنها خسته بشید...

این نوشتار خرد است.به بسط و گسترش آن کمک کنیدمژه


1- ظروف پذیرایی چینی : این سرویس ها معمولا 12 نفره هستند.بعضی هایشان قهوه خوری هم دارند .بعضی ها نه.بعضی قوری سرو چای دارند بعضی نه.بین این سرویس ها اول ژاپنی ها و بعد چینی ها در جه بند شده اند.اگر گفتند آلمانی و ... باور نکنید.دسینی هم سرویس های چینی خوبی دارد و معمولا روی آن جایزه هم می دهند.اما سرویس چینی زرین از همه بهتر است.کاملا باب مهمانی های ایرانی است و قیمتش هم خیلی مناسب است.

2- ظروف پذیرایی کریستال: این بستگی به خود شما دارد.ممکن است اصلا نخواهید آن را بخرید.من برای مهمانی های رسمی و پذیرایی عید خریدم.

میوه خوری-شیرینی خوری-شکلات خوری- آجیل خوری -سرویس فنجان 12 نفره و قندان-نمکدان- 12 تا پش دستی-6تا گیلاس-12 تا کاسه آجیل خوری

3- بستنی خوری

این میل شماست می توانید فنجان و پیش دستی نخرید و برای پذیرایی از میوه خوری کریستال و پیش دستی چینیتون استفاده کنید.اما من یه مرضی دارم به نام ست که دوست دارم همه چیز سر هم باشه.

3- ظروف غذا خوری دم دستی :پیشنهاد من اینه که حتما 12نفره تهیه کنید این رو.پدر مادر خودتون یا همسر بیان ،6تا کمه و برای چنین مهمانیی هم از چینی استفاده نمی کنند.من خودم دودست دسینی خریدم.طرحای متفاوت ولی در یک سبک رنگی(عکس برای توضح بیشتر است)

4- ظروف پذیرایی دم دستی: همه اونا که تو کریستالا گفتم دم دستیش.با این تفاوت که از پیش دستی سرویس غذاخوریتان استفاده می کنید.سعی کنید فانتزی و بامزه هم باشند.برای این ظروف باید سس خوری را جدا تهیه کنید.

5- پارچ و لیوان پذیرایی

6- پارچ و لیوان دم دستی

7- سرویس قاشق چنگال پذیرایی(معمولا کامل هست و کفگیرو چاقو و این چیزام داره)این یا این

8- سرویس قاشق چنگال دم دستی+کفگیر،ملاقه،گیره سالادمثلا اینطوری

9- سینی پذیرایی در دوسایز:بهتر ایت سینی استیل تهیه کنید چون سینی کریستال خیلی سیگینه.مثلا این

10-سینی دم دستی در سه سایز ترجحا:برا استفاده خودتان و پاک کردن برنج،لپه و...

11-سرویس فنجان چای خوری: این هم بستگی به میل شما دارد.برای تنوع دو دست با طرح های مختلف داشته باشید بد نیست.

12 ظرف آبلیمو،سرکه و نمکدان روی میز،سبد نان،اردور خوری و ظروفی از این دست را می توانید جوری بخرید که هم به چینی ها و هم به دم دستیها بیاید.یا دو تا از هر کدام بخرید.یا اصلا نخرید.میل خودتان است.

13- سرویس صبحانه هم برای خودتان است.به نظرم عشقولانه و فانتزی باشد بهتر است.جای کره و پنیر،مربا،عسل خوری،و فنجان.که می توانید آنها را کم یا زیاد کنید.

14- ظروف سرو غذا: پیتزا خوری،پیرکس برای سرو مرغ یا لازانیا و...،دیس گرد برای ته چین و امثالهم

15- نی


 

   + لورا - ۱٠:٤٦ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۳٩٢/٢/۳٠