خانم لورا


اینجا جزیره ناشناخته منه!

راهنمای خرید جهیزیه - آشپزخانه -وسایل برقی

چون بحث آشپزخانه خیلی مفصله،قسمت بندیش می کنیم.

در این بخش،به وسایل برقی می پردازیم.

این نوشتار خرد است.به بسط و گسترش آن کمک کنید.خیال باطل


برای خرید وسایل برقی اول طبق همان نکته ای که اشاره کرده بودم باید ببینیم چه چیزهایی لازم و چی نیست.

بعد هم رنگش رو انتخاب می کنیم که سفید باشد یا سیلور.نظر شخصی من اینه که سفید بهتره.چون هم روح دارد و هم لک نمی شود و هم تمیز کردنش راحت تره .البته این بستگی به سلیقه دارد دیگه.

وسایل برقی بزرگ:

یخچال :انتخاب یخچال ، بستگی به بودجه،سلیقه و جای آشپزخانه شما داره.مثلا اگر جای بزرگی دارید و بودجه اش رو هم دارید یخچال دوقلو خیلی بهتر از یخچال ساید هست.

ماشین رختشویی: در سایزهای مختلف هست اما به نظر من برای یک زوج جوان که حداقل تا ده سال می خواهند از این وسیله استفاده کنند، 5 کیلویی کافیه.چون 5کیلو لباس خشکه .یعنی تفریبا ده کیلو لباس خیس .

ماشین ظرفشویی : این به نظر من یک ضرورت نیست.اگر جای به اندازه کافی دارید ،بخرید .سایز رومیزی اصلا به درد نمی خورد.تعداد زیادی ظرف توش جا نمی شود و فقط هزینه برق و آب و پودر ظرف شویی رو بالا می برد.اگر جای کمی دارید ،یک کابینت اضافه تر خیلی بهتر از ماشین ظرفشویی است مگر این که حساسیت داشته باشید.

گاز:الان گاز ها دو مدل رومیزی و گاز مبله هستند.اگر رومیزی می خرید ،بهتر است بدید تا آن رو روی یک کابینت کشویی سوار کنند تا هر خانه ای که می رید با خودتون ببرید.اگر این گاز رو خریدید باید یک فر تو کار هم بخرید.

حتما هم دنبال خارجیاش نرید.اخوان و کن کیفیت بالایی دارند و مواد اولیه شان هم ایتالیایی هست.

گاز مبله هم که به سلیقه شما بستگی دارد.

وسایل برقی دیگر:

چرخ گوشت

غذاساز:به نظر من یک گوشت کوب برقی سه کاره-یک آبمیوه گیری و یک مخلوط کن و آسیاب بهتره و راحت تر استفاده می شود .اما نظر مادرم غیر از این بود و غذاساز 29 کاره خریدیم.

آبمیوه گیری

پلوپز:من به مامانم گفتم پلوپز نمی خواهم و به جایش ساندویچ ساز خریدم.

وسایل دیگر مثل ساندویچ ساز، مایکروفر،هواپز،تستر،همزن،چای ساز و کتری برقی،قهوه جوش و قهوه ساز و آرام پز اصلا واجب نیستند.اگر هم شما در طول زندگی احساس نیاز کردید،می توانید بعدا خودتان بخرید.

وسایل برقی دیگر که مربوط به آشپزی نیستند ولی معمولا در آشپزخانه نگهداری می شوند:

بخار شور:زیاد ضروری نیست و اگر نبود مشکلی پیش نمی آید.

جاروشارژی

 

یک نکته که لازم هست بگم اینه که چون مامان من شاغله بیشتر اوقات کارهای خونه رو خودم انجام می دهم و به خوبی به اینکه چی لازمه و چی نیست اشراف دارم دوستان عزیزم.پس می توانید به تجربه من اعتماد کنید.

   + لورا - ۱۱:٠۳ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱۳٩٢/٢/۳٠