خانم لورا


اینجا جزیره ناشناخته منه!

راهنمای خرید جهیزیه- شروع

تصمیم گرفتم تجربیاتم از خرید جهاز رو با شما به اشتراک بگذارم.امیدوارم به دردتون بخوره.

چون ممکنه همه نخواهند این رو بخونند میذارمش تو ادامه مطلب.

این نوشتار خرداست.به بسط آن کمک کنیدنیشخند


تجربیات من از خرید جهاز:

برای شروع خرید وسایل زندگیتان اول باید یک لیست تهیه کنید.

لیست رو به این صورت بنویسید:

1- آشپزخانه

-

-

-

...

2- پذیرایی و نشیمن

-

-

-

...

3-اتاق خواب

-

-

-

...

4- اتاق دوم(در صورت وجود)

-

-

-

...

5- حمام و دستشویی

-

-

-

...

برای نوشتن لیست بهترین کار اینه که ببینید یک ماه توی خانه خودتان از چه چزهایی استفاده می کنید.همان وسایل رو بنویسید .این بهترین روش برای جلوگیری از خرید وسایل اضافه است.

به سطح و چگونگی زندگیتان توجه کنید.شاید ظروف نقره برای کسی یک ضرورت باشد ولی برای دیگری حتی استفاده هم نداشته باشد و فقط گوشه ای قرار بگیرد.یا کسی که در منطقه گرمسیری است به کولر و زندگی در منطقه سردسیر به بخاری احتیاج داشته باشد.اما در جاهای دیگر به تهیه این دو نیازی نیست و حتما نباید بخرید.

بودجه مورد نیاز برای خرید را مشخص  کنید.طبق همان خرید کنید.در مواردی که برای خرید جهاز وقت زیادی است،هربار که چیزی رو ببینید و خوشتان بیاید می خریدودر آخر می بینید که همان چیز های کوچک ،کلی هزینه روی دست شما گذاشته و واجب هم نبوده است.

 رسم خانواده خود را بدانید و اینکه طبق آن چه چیزهایی به عهده داماد است و توی لیستی که می نویسید جلوی آن وسیله بنویسید داماد.

مساله بعدی که من فراموش کرده بودم مساله رنگ بود که جناب شادمانه به آن اشاره کردند.حتما حتما رنگ مورد نظر خود را برای هرقسمت انتخاب کنید.البته بهتره که رنگ ها هارمونی داشته باشند تا خانه زیبا تر به نظر بیاید.

   + لورا - ۱:٠٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳٩٢/٢/٢٩